Jdi na obsah Jdi na menu
 


Speciální výstava dobrmanů 2009

22. 6. 2009

Myslím, že jsme měli opravdu velmi pěkné výsledky. Za naši chov. stanici jsme se zúčastnili čtyři. Dortík, Dafné, Fredy a Fiona. A protože nás bylo tolik, přihlásili jsme i soutěže. A ostudu jsme si rozhodně neudělali. Výsledky:

Fredy Gumby - třída otevřená - v konkurenci 5 psů získal na své první výstavě v životě ocenění výborný 2, a titul res. CAC, na konci dne úspěšně absolvoval bonitaci s nejlepším výsledkem V1A

Fiona Gumby - třída otevřená - v konkureci 5 fen vybojovala ocenění V1, a titul CAC, v závěrečné soutěži o vítěze spec. výstavy jsme podlehli - ale jen o prsa. V závěru dne úspěšně absolvovala bonitaci s výsledkem V1B.

Dixon Gumby - třída vítězů - bohužel současný trend mastodontů se musel projevit na naší první porážce - ocenění V3 mi radosti nedodalo a výrok, že Dortík je snad ještě výškou ve standardu mě opravdu rozčílil. Ale v soutěžích jsme si to vynahradili. Dortík měl nejlepší obranu mezi samci a stal se KOMBI VÍTĚZEM 2009.

Dafne Gumby - třída čestná - a na závěr naše nejúžasnější Dafinka - si vybojovala i v této třídě prvenství a získala ocenění V1 - Vítěz třídy čestné  i když jí na výstavy nemám důvod hlásit - ale jak se jinak dostat na obrany. Daf předvedla velmi pěknou obranu - rychlý razantní protiútok a perfektními pouštěčkami - bohužel nás rozhodčí ohodnotil pouze 48 body z 50 možných a tak jsem byli opět druzí. No snad to neustále druhé místo zlomíme.

V závěrečných soutěžích jsme ještě vybojovali:

Nejlepší pár - Dixon a Dafné Gumby

Nejlepší chov. skupina - Gumby 

Celkové výsledky a fotky najdete na stránkách www.dogschoolk9.com a snad budou i videa.