Jdi na obsah Jdi na menu
 


MSDOB 2009

26. 5. 2009

Před více jak měsícem - když jsem zjistila, že nebudou štěňátka po Dafne, jsem se rozhodla využít příležitosti a jeli jsme s Dafne závodit na MSDOB do Apoldy.

I když jsme měli jen málo času na trénink a po pravdě řečeno, její kondice opravdu není pracovní ale spíše blahobytná, myslím, že výsledek není špatný.

Ano přiznávám že z pohledu škarohlídů skončit třetí od konce je docela průšvih, ale pro mě je důležité jak se to stalo. A proto říkám, že do dopadlo velmi dobře.

Z mého pohledu bylo mistrovství pěkné, sice měli nějaké problémy při organizaci např. veterinární kontroly, nebo při večerním losování nebylo skoro nic slyšet,  při stopách zbytečné zboždění o téměř 2 hodiny,  ale jinak si myslím, že organizace byla dobrá.

A právě to zpoždění se nás velmi dotklo. Terény na stopy byly velmi těžké. Buď řepa nebo kukuřice - takže vlastně hlína. Počasí nám opravdu přálo a tak bylo slunečno, teplo a vítr. Pro diváky na stadionu určitě výborné, ale pro psy na stopách a i na stadionu nic moc.

Vylosovala jsem si sobotní stopu v poslední skupině - to znamenalo stopa okolo poledne. Díky zpoždění se to protáhlo na odpoledne. A stalo se co se stalo. Dlouhá cesta, horko a těžký terén znamenaly nakonec pro Dafinku čistou nulu a tím pádem apsolutní konec jakýmkoliv nadějím na umístění. Ano měla by to i v tom počasí vypracovat, ale bohužel krátká doba tréninku se podepsala na jejím výkonu a byl to pro ni příliš těžký úkol. Zkrátka nic necítila. A tak jsem byla velmi zklamaná, ale protože jsme bojovníci - tak jsme to nevzdali a rovnýma nohama jsme nastoupili v neděli na zbývající disciplíny.

Na poslušnost jsem nastupovala jako hned první dvojice ráno v 7 hodin a tak nebyl ani tak problém, že jdeme první na odložení. Dafinka vypadala odpočatě a plná energie. Poslušnost se jí vydařila i když při skoku přes metrovku měla už cestou tam problémy a bouchla se a cestou zpátky jí pro jistotu celou povalila. Zkrátka jí neskočila a srazila jí k zemi. Rozhodčí nevěřil svým očím s jakou radostí to udělala. Ale jinak pěkný výkon - celkové skóre 82 bodů si myslím bylo zasloužené.

Následovala poslední disciplína - Dafinky nejsilnější - obrana. Po pátečním zkušebním psovi jsme byli všichni zvědavi jak do dopadne pro každého z nás. Protože úhel v jakém se prováděl útěk byl pro české poměry absolutně neznámý. Nemožnost zákusu téměř jistá. Takže to že všichni psi až na dvě tři vyjímky z celého startovního pole kousli při útěku na loket byla vlastně výhra. Někteří si nekousli  vůbec nebo se neudrželi. A proto jsem byla velmi napjatá jak se s tím Daf popasuje. I když to v mých očích byla jedna z jejích horších obran - na tamnější poměry to byl perfektní výkon. Bohužel Dafinky slabinou jsou a asi už budou makety. Ona je obíhá s příliš velkými oblouky a tak musela následovat bodová ztráta za makety. Vyštěkání bylo pěkné i když v závěru se lehce otočila, což normálně nedělá. Útěk byl jak jsem již psala na loket, ale její pevný zákus dokázala ještě vyrovnat na plný a byla jsem spokojená. Dobrovod se trochu předcházela ale jinak zákusy i pouštění bylo v pořádku. Kontrolák byl trošku oříšek, protože figurant v poslední fázy dost uhýbal a dalo by se říci, že rychlí psi s tím měli opravdu problémy a udrželi se pouze pokud měli opravdu dobrý a pevný zákus. Sebenepatrnější chyba je stála utržení. I když dlužno říci, že ne vždy to byla chyba psa. A tak i já jsem byla nervózní jak to Dafinka zvládne. Přes svoji velkou váhu a při její rychlosti to není zrovna lehký úkol. Ale zvádla to na jedničku. Byl to překrásný výkon a pan rozhodčí to podle toho ocenil. Celkové skóre 95 bodů odpovídalo drobným nedostatkům na začátku. Ale i tak to byla druhá nejlepší obrana MS Dobrmanů 2009.

Děkuji Dafinko - jsi jednička a nejlepší.  

Výsledková listina